Álláslehetőségek

Mielőbbi belépéssel keresünk munkatársakat a következő pozícióra:

Informatikus
A munkakörhöz tartozó főbb feladatok:
A könyvtár informatikai rendszerének üzemeltetése; hálózati aktív és passzív eszközök konfigurációja, üzemeltetése; szerver és kliens oldali mentések, helyreállítások kezelése; linuxos szerverek rendszergazdai feladatainak ellátása;

Szakmai elvárások:
- Linux operációs rendszer üzemeletetői tapasztalat (első sorban Debian)
- XEN virtuális szerver ismeret
- Storage szerver üzemeltetői ismeretek (ISCSI, NFS, SMB)
- Webszerver üzemeltetési tapasztalat (Apache, nginx)
- Subversion szerver ismeret
- Postfix tapasztalat
- iptables tapasztalat
- Bash ill. valamely script nyelv ismerete (perl, python)
- Relációs adatbáziskezelő üzemeltetői ismeretek (PostgreSQL, MySQL, Oracle)
- Monitoring szoftver ismeret (pl. nagios, icinga)
- TCP/IP hálózat üzemeltetési tapasztalat (DHCP, DNS, NAT, VPN stb.)

Általános elvárások:
- jó kommunikációs készség
- csapatszellem
- tanulási hajlandóság könyvtári informatika területén
- angol nyelvtudás (írásban és szóban)

Állás betöltéséhez előnyt jelent:
- egyéb szoftverek üzemeltetői ismerete (mediawiki, redmine, eprints)
- Cisco eszközök rendszergazda szintű ismerete
- Ethernet, Wireless technológia ismerete
- Felsőoktatási környezetben, hasonló munkakörben eltöltött idő

Önéletrajzzal és motivációs levéllel jelentkezni az e-mail címen lehet.

Utolsó frissítés: 2017. január 12. csütörtök, 14:57

Kiegészítő információk