Visual History Archive (VHA) próbahozzáférés május 31-ig

Örömmel értesítjük felhasználóinkat, hogy május 31-ig elérhető vált a Proquest új tartalma a Visual History Archive, ami egy videó adatbázis 54 ezer interjúval népírtások túlélőivel a SHOAH Foundation gondozásában.

A Schindler listája című film készítésekor kezdődött az interjúk gyűjtése, ami mára több témát is feldolgoz. Felhasználható a történelem, társadalomtudomány kutatások és oktatás mellett pedagógia és pszichológiai tanulmányok, kutatások során is. Azért is különleges, mert nem cikkgyűjtemény, nem bibliográfia, hanem kereshető videokollekció. A hozzáférés egyéni regisztrációval működik, egyetemi IP címről kell regisztrálni ezen a linken. További információk az adatbázisról itt érhetőek el.

Utolsó frissítés: 2017. máj. 17. szerda, 08:13

Kiegészítő információk